we create the future today

Jesteśmy belgijską firmą deweloperską założoną w 1985 roku, z doświadczeniem na rynku biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Tworzymy unikalne projekty wzbogacające architektoniczny krajobraz miast, jednocześnie dbając o komfort przyszłych użytkowników i kierując się ideą zrównoważonego rozwoju.

Od ponad 30 lat z sukcesem realizujemy inwestycje również w Polsce. W 2017 roku wieżowiec Warsaw Spire został wyróżniony „nieruchomościowym Oscarem” w prestiżowym konkursie MIPIM Awards organizowanym w Cannes.

Wybrane realizacje

Bliskie Piaseczno – Etap I

To osiedle stanowiące nową jakość w architekturze, które łączy w jednym miejscu funkcje mieszkaniowe, wypoczynkowe i usługowo – handlowe. 156 mieszkań oraz 27 lokali usługowych zlokalizowanych w gminie Lesznowola nieopodal Piaseczna wnosi do lokalnej społeczności otwarte, zielone dziedzińce, stanowiące miejsce spotkań i integracji mieszkańców. Projekt jest zrównoważony pod względem skali i odpowiada na potrzeby mieszkańców.

bliskiepiaseczno.com

Groen Konstancin

Groen Konstancin to osiedle domów, na które składają się budynki jednorodzinne, o charakterze zabudowy bliźniaczej i szeregowej. Pierwszy etap, obejmujący 48 domów położonych w zachodniej części inwestycji, został zakończony. Budowa II etapu inwestycji, na który składa się kolejne 48 domów, będzie zakończona w 2023 roku. Groen Konstancin wyróżnia się wyjątkową architekturą odznaczającą się dbałością o detal, ponadczasową elegancją, wysoką klasą zastosowanych materiałów oraz nowoczesnym designem. Na osiedlu przewidziano także część rekreacyjną dla mieszkańców z zielonym boiskiem oraz niewielkim stawem z pomostem.

groenkonstancin.com

Flisac Apartamenty Powiśle

Flisac to ekskluzywny apartamentowiec, który powstał w prestiżowej części warszawskiego Powiśla, przy Moście Świętokrzyskim i pomniku Syreny. Nowoczesna architektura, atrakcyjny wygląd elewacji oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe sprawiają, że Flisac wyróżnia się w nadwiślańskiej panoramie miasta. Na dachu przewidziano zieloną przestrzeń rekreacyjną z oszklonym tarasem widokowym, a w całym budynku zastosowano szereg przemyślanych rozwiązań służących przyszłym mieszkańcom.

www.flisac.com

Foksal 13/15

Foksal 13/15 to luksusowa inwestycja mieszkaniowa, na którą składają się dwie sąsiadujące ze sobą historyczne kamienice zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, w pobliżu Traktu Królewskiego. W projekcie zastosowano odważne i rzadkie rozwiązania architektoniczno-technologiczne, jednocześnie dbając o zabytkowe walory projektu. 2-poziomowy parking, strefa SPA z salą fitness, taras widokowy z barem i jacuzzi oraz pokoje gościnne to najważniejsze udogodnienia, które stworzono z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców.

www.foksal1315.com

Woronicza Qbik

Oddana do użytku w 2012 roku inwestycja Woronicza Qbik jest jednym z najbardziej unikatowych warszawskich projektów mieszkaniowych ostatnich lat. W położonym na Mokotowie budynku znajduje się 350 apartamentów w loftowym stylu, 1- i 2-poziomowych, o powierzchni do 206 m². Część z nich wyposażono w wysokie na prawie 6 metrów panoramiczne okna, z których rozciąga się widok na warszawskie city. Wewnętrzne zielone patio widoczne przez szklaną fasadę dodaje całości wyrafinowanego charakteru.

Villa Pan Tadeusz

Villa Pan Tadeusz to pierwsza inwestycja mieszkaniowa Ghelamco w Polsce, ukończona w 2005 roku. Zlokalizowany na warszawskiej Ochocie budynek o najwyższym standardzie wykończenia obejmuje 18 apartamentów i jest usytuowany obok jednej z największych oaz zieleni w mieście – parku Szczęśliwickiego. Dlatego też w projekcie przewidziano duże okna i przestronne tarasy z widokiem na pobliski park i jezioro.

Rezydencja Tumska

Rezydencja Tumska to część biurowo-mieszkalnego kompleksu zlokalizowanego przy Placu Bema we Wrocławiu – w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta. Tym samym to pierwszy projekt Ghelamco zrealizowany w Polsce poza Warszawą. W kameralnym budynku zaprojektowano 71 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej oraz podziemny parking dla mieszkańców. Unikalny charakter rezydencji współtworzy efektowny wewnętrzny dziedziniec z iluminowaną fontanną.

The Bridge

The Bridge jest największym biurowcem powstającym obecnie w Warszawie. Wieżowiec będzie miał imponującą wysokość 174 metrów i 40 pięter. Budynek wyznaczy nową jakość na rynku nieruchomości, między innymi dzięki sieci inteligentnych rozwiązań. Ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią dzięki naszym farmom fotowoltaicznym. To pierwszy projekt biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, który otrzymał prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, przyznawane najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom na świecie. Planowany termin zakończenia budowy biurowca to I kwartał 2025 roku.

warsawbridge.com

Warsaw UNIT

To liczący 46 pięter i 202 m wysokości biurowiec, jeden z najbardziej ekologicznych, i zaawansowanych technologicznie wieżowców w Europie, doskonale wpisującym się w strategię ESG firmy Ghelamco. Zwycięzca architektonicznej nagrody dla najlepszego wieżowca komercyjnego w Polsce 2022-2023 w konkursie European Property Awards. Warsaw UNIT to także pierwszy wieżowiec w Polsce zasilany w 100% czystą energią, dzięki własnym farmom fotowoltaicznym. Projekt Ghelamco wyróżnia elegancka, ponadczasowa architektura i oryginalne rozwiązania, takie jak falująca na wietrze fasada kinetyczna w formie smoczej skóry oraz nowa atrakcja na mapie Warszawy - Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy, gwarantujący gościom niezapomniane wrażenia.

www.warsawunit.com

ESG I NEUTRALNOŚĆ ENERGETYCZNA

Jako lider w zakresie ESG, Ghelamco dąży do osiągnięcia pełnej neutralności energetycznej do 2025 roku. Dzięki budowie własnych farm fotowoltaicznych, wszystkie budynki dewelopera będą zasilane w 100% czystą energią. Pierwszym wieżowcem w Polsce zasilanym w całości czystą energią elektryczną jest Warsaw UNIT. Jesteśmy także aktywni w obszarze redukcji zużycia wody. Dobrym przykładem jest budynek The Bridge, w którym redukcja zużycia wody sięgnie 75%. To rekord w skali Europy!

ZAANGAŻOWANIE
SPOŁECZNE

Celem Ghelamco jest integracja budynków z przestrzenią miejską oraz dbałość o jakość przestrzeni publicznej, wprowadzając szereg funkcjonalnych i przyjaznych rozwiązań, które mogą służyć lokalnym społecznościom. W 2014 roku powołaliśmy Fundację Sztuka w Mieście, aby podejmować działania zmierzające do poprawy jakości życia w przestrzeni miejskiej. Jej celem jest promocja, wspieranie i upowszechnianie inicjatyw artystycznych oraz organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych dla społeczności lokalnych. Dzięki tym działaniom, Ghelamco to nie tylko firma realizująca unikalne projekty deweloperskie, wzbogacające architektoniczny krajobraz miast, ale także promotor sztuki nowoczesnej implementowanej w tkance miejskiej. Owocem pracy fundacji na rzecz społeczności lokalnych są wystawy Galerii Art Walk na Placu Europejskim w Warszawie, który stał się miejscem licznych wydarzeń społecznych, kulturalnych i artystycznych, które mają na celu poprawę standardu życia mieszkańców i warunków pracy użytkowników biur.